Celal Aras Eğitim ve Kültür Vakfı’ndan üniversiteli gençlere çağrı: “Geleceğe Lider Ol”

Celal Aras Eğitim ve Kültür Vakfı , “Geleceğe Lider Ol” adlı ilk eğitim bursu projesiyle 50 üniversiteli gence ünlü yazar Prof. Stefano D’Anna’nın kurduğu European School of Economics’in Roma, Milano ve Floransa şubelerinde liderlik sertifika programlarına burslu olarak katılma fırsatı sunuyor.

Türkiye’de taşımacılık sektörünün duayeni Celal Aras’ın anısını yaşatmak amacıyla kurulan Celal Aras Eğitim ve Kültür Vakfı, geleceğin liderlerini yetiştirmek üzere “Geleceğe Lider Ol” adlı eğitim bursu projesini hayata geçirdi.

Aras Holding’in de sponsor olarak destek verdiği “Geleceğe Lider Ol” projesinin tanıtımı için
8 Aralık 2009’da Vakfın Mütevelli Kurulu Üyesi ve Aras Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Baran Aras’ın ev sahipliğini yaptığı ve ünlü yazar Prof. Stefano D’Anna’nın da katıldığı basın toplantısı gerçekleştirildi.

“Burs tüm üniversite öğrencilerine açık”

“Geleceğe Lider Ol” projesi ile üniversiteli 50 gence ‘Tanrılar Okulu’ kitabının yazarı Prof. Stefano D’Anna’nın 1989’da kurduğu ve bugün dünyanın pek çok ülkesinde liderlik eğitimi veren European School of Economics’te çeşitli sertifika programılarına burslu olarak katılma fırsatı verilecek. Proje, kendisinde geleceği değiştirecek liderlik vasıflarına sahip olduğuna inanan tüm üniversitelilere açık. ‘Tanrılar Okulu’ kitabı vakfa gelir sağlamak için Aras Kargo şubelerinden satın alınabileceği gibi ayrıca vakıf tarafından tüm üniversite kütüphanelerine de birer adet gönderilecek. European School of Economics’in Roma, Milano ya da Floransa’daki şubelerinden birinde liderlik eğitimi bursu kazanmak isteyenlerin 1 Nisan 2010 tarihine kadar ‘Tanrılar Okulu’ kitabını okuduktan sonra “Ben bu bursu istiyorum çünkü…” ile başlayan ve kitabın bir değerlendirmesi niteliğindeki bin kelimeyi geçmeyen kompozisyonu; katılım koşulları için istenen belgelerle birlikte gelecegeliderol@celalarasvakfi.com e–posta adresine göndermeleri yeterli. İstenilen belgeler herhangi bir Aras Kargo şubesinden ücretsiz olarak Celal Aras Eğitim ve Kültür Vakfı adresine de gönderilebilir. Prof. Stefano D’anna tarafından tek tek değerlendirilecek kompozisyonlardan seçilecek 100 kişi sertifika programı için finale kalacak. Bu öğrenciler arasından da seçkin bir jüri heyeti tarafından yapılacak seçim sonunda 50 öğrenci European School of Economics’te eğitim bursu almaya hak kazanacak.

Baran Aras: Ülkemize yüreği ve beyni aydınlık liderler kazandırmak istiyoruz

Baran Aras, ülke çapında liderler yetişmesine katkı sağlamak üzere yola çıktıklarını belirterek, “Babam Celal Aras’ın anısını yaşatmak amacıyla kurduğumuz vakfımızın amaçlarından biri, dinamik Türkiye’nin iş dünyasına, toplumsal ya da çevresel alanlarına öncülük edecek yöneticiler yetiştirmek. Bunun için sayın Celal Aras’ın vizyonu ve karakterinden feyz alarak ülkemize yüreği ve beyni aydınlık liderler kazandırmak amacıyla birçok projeye imza atacağız. Aydınlanma yolunun sürekli öğrenmekten geçtiğini, gerçek güce bilgiyle ve bitmeyen bir merak duygusuyla ulaşılacağını, bilginin yeniden ve bu topraklar için üretilmesi gerektiğini, her fırsatta dile getiren Celal Aras'ın, adına yakışır bir vakfı ülkemiz insanlarının hizmetine sunmaktan ötürü mutluyuz” dedi.

Baran Aras, vakfın eğitim, kültür, sanat ve spor gibi alanlarda hiçbir kâr âmacı gütmeden yatırım yapmayı hedeflediğini belirterek, gençleri desteklemek, eğitimin ve aydınlanmanın önemini göstermek ve Türkiye’nin geleceğine katkıda bulunmak için hizmete hazır olduklarını vurguladı. Bir liderin hayallere sahip olması kadar bu hayalleri gerçekleştirmek için azim ve cesarete de ihtiyaç duyduğunu dile getiren Baran Aras, şunları söyledi: “Vereceğimiz eğitimlerin her aşamasında gençlerin ufkunu genişletmek görevimiz olacak. Bu konuda ilham kaynağımız ise Celal Aras. Bu vakıf, Aras Holding’in topluma ve liderine karşı sorumluluğu ve borcudur. Türkiye’nin geleceği için hangi alanlarda desteğe ihtiyaç varsa biz orada olacağız. Türk gençlerinin daha vizyonel, daha azim sahibi yöneticiler ve liderler olmalarına katkıda bulunmak için bir dizi projemizi hayata geçireceğiz. Bu nedenle ilk projemizde gençleri geleceğe lider olmaya davet ediyoruz.”

Liderlik kitaplarının satış geliri sadece eğitime aktarılacak

Türkiye’nin ihtiyacı olan genç liderleri yetiştirmek üzere geliştirdikleri eğitim bursu projelerine Aras Holding’in maddi ve manevi destek vereceğine dikkat çeken Baran Aras, ancak vakfın kendi ayakları üzerinde durmak için kendi kaynaklarını yaratacağını, bunun için de liderlik konusuna odaklı kitaplar yayımlayarak, elde edilen gelirin tümünün gençlere eğitim bursu sağlamak için kaynak olarak kullanılacağını belirtti. Baran Aras, Celal Aras Vakfı olarak bu proje kapsamında Prof. Stefano D’Anna’nın Türkiye’de best-seller olan ‘”Tanrılar Okulu” kitabının baskı haklarını aldıklarını belirtti

Liderlik konusuna odaklı kitaplar yayımlayacak olan vakfın okurla buluşacak en önemli kitaplarından biri de Celal Aras’ın düşlere yolculuğunu aktaran ‘O Dağın Ardında Ne Var?’ adlı biyografi kitabı olacak.

Aras Holding Yönetim Kurulu Başkanı Evrim Aras ise Celal Aras’ın en büyük hayallerinden birinin kültür ve eğitim hayatına katkıda bulunacak bir vakıf kurmak olduğunu hatırlatarak, onun bu hayalini gerçekleştirmiş olmanın huzurunu yaşadıklarını söyledi. Evrim Aras, Holding’in her zaman Celal Aras Eğitim ve Kültür Vakfı’nın arkasında olacağını vurguladı.


Stefano D’ Anna: Türkiye için güzel bir düş
European School of Economics’in kurucu rektörü Prof. Stefano D’ Anna “Geleceğe Lider Ol” projesinin amacının ‘altın değerinde gençleri bulup, onları mücevher gibi işlemek’ olduğuna değinerek, “European School of Economics olarak geleneksel eğitim yerine inovatif eğitimin gerekliliğine inanıyoruz. Amacımız üniversitelerde verilen eğitimin ötesine geçerek gençlerin yaratıcılık, düşleme, hayal gücü ve kalitelerini de geliştirmek. İmkansızı düşlemek, çoğunluğun ‘imkansız’ diye düşündüklerini gerçekleştirerek Türkiye için güzel bir düş kurmak” diye konuştu.

Türkiye’ye altın değerinde liderler kazandırmak için bir şeyler yapılması gerektiğine dikkat çeken D’Anna,Türkiye’nin güçlü bir ülke olmak istiyorsa bunu başarması gerektiğine değinerek ilginç bir saptama yaptı: “İstiklal Marşınız ‘Korkma’ diye başlıyor. Bütün bir hayat boyunca bunu söylüyorsunuz. Bu milletin aslı burada yani İstiklal Marşı’nda, Atatürk’ün sarsılmaz cesaretinde başlıyor.

İçerik ile ilgili Foto Galeri

Celal Aras Eğitim ve Kültür Vakfından üniversiteli gençlere çağrı başlıklı içeriğe ait fotoğrafların büyük halini görüntülemek için küçük görsellerin üzerine tıklayabilirsiniz.

haber1    

 • HAKKIMIZDA
  Celal Aras
  Tarihçemiz
 • ARAS KURUMSAL
  Şirket Listesi
  Misyonumuz
  Vizyonumuz
  Aras Holding Genel Merkezi
 • BASIN MERKEZI
  Basın Bültenleri
  Görsel Galeri
 • SOSYAL SORUMLULUK
  Spor
 • İNSAN KAYNAKLARI
  Değerlerimiz
  Eğitim Faaliyetlerimiz
  Öneri Sistemimiz
  Aras’ta Kariyer
 • © 2017 Web sitesinin tüm hakları Aras Holding'e aittir. Kullanım Koşulları | Gizlilik Bildirimi | İletişim | Site Haritası Designed by: OrBiT