Arlo Lojistik

Bir Aras Holding kuruluşu olan Arlo Lojistik 1997 yılında Aras Lojistik adı ile kurulmuştur. Kuruluş zeminini entegre lojistik hizmetleri olarak belirleyen Arlo, Aras Holdingin tüm Lojistik süreçleri ve tedarik zincirinde var olma, çözümler üretme stratejisine paralel olarak , 2005 yılından itibaren ülke genelinde Nakliye , İhale ve Proje bazlı Lojistik süreçlerde uzmanlaşma hedefini benimsemiştir. Bu politikanın ilk adımı olarak Ulaştırma Bakanlığının L1 yetki belgesinin yanında R1 yetki belgesini de bünyesine katmıştır.

2005 yılından bu güne Aras Lojistik’in bir hizmeti olan ülke genelindeki Karayolu Komple Kamyon / Tır araç tedarik hizmetlerine, yine Aras Lojistik’i çağrıştıracak ve esasından onun kısaltılmış adı olması itibarı ile ARLO LOJİSTİK VE NAKLİYE HİZMETLERİ A.Ş. olarak devam edilmektedir.

Ana faaliyeti, Türkiye genelinde tek yön veya gidiş/dönüş Kamyon, Tır araç tedariği, ve yükleme / boşaltma hizmetleri olan Arlo, bu faaliyetiyle ilgili pek çok tamamlayıcı nakliye organizasyon hizmetini bünyesinde barındırmaktadır.

ARLO’nun ürün ve hizmetleri:
Türkiye’nin her yerinden her yerine, tercihe göre yükleme boşaltma dahil olarak açık veya kapalı Tır, kırkayak, kamyon nakliyesi, tedariki.

Şehir içi kamyonet, panelvan gibi küçük araç tedariki. Tercihe göre bu araçlar şehirler arası için de tedarik edilmektedir.

Parça, kapak, az sayıda palet yük gibi yüklerin sevkiyat/teslimat operasyonları.

Yasal ve organizasyonel altyapısıyla Türkiye’nin her yerinde spot veya proje bazlı işlerde alt yüklenici, ana yüklenici, ve benzeri çözüm ortaklığı rollerini üstlenebilecek donanım.

Tüm sevkiyatlar için araç veya yüklerin geçici bekletileceği garaj ve depo tahsis hizmetleri.

Teslimatlar sırasında alıcılara imza/kaşe ettirilen irsaliye-teslimat makbuzu ve benzeri dokümanların göndericiye ulaştırılması.

Vinç ve forklift ile yükleme hizmetleri.

Personelli veya personelsiz FTL/LTL sevk/teslim operasyonları.

Sigorta paketli yük ve sefer hizmetleri.