Celal Aras Eğitim ve Kültür Vakfı

Aras Holding Yönetim Kurulu Başkanı Baran Aras'ın vakıf konuşması.

Celal Aras Eğitim ve Kültür Vakfı, Aras Holding’in kurucusu Celal Aras’ın anısını yaşatmak, çok sevdiği ülkesine dair ideallerinin hayata geçmesine katkı sağlamak amacıyla kuruldu.

Celal Aras Vakfı, Aras Holding’in liderine ve topluma karşı sorumluluğu ve gönül borcudur. Vakıf kurulduğu 2009’dan bu yana, eğitimden sanata ve çevreden kültüre kadar ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunacağına inandığı projelere destek veriyor, hayata geçiriyor.

Celal Aras’ın liderlik vizyonu ve karakterinden feyiz alarak kurulan Celal Aras Eğitim, Kültür ve Aydınlanma Vakfı, yürekleri ışıltılı çocuklarımızı ve gençlerimizi evrensel, çağdaş eğitim ilkeleri ile donatmak için çalışıyor. Türk gençlerinin daha vizyoner liderler olmaları için projeler geliştiren vakıf, Türkiye’nin aydınlık geleceğine katkı sağlamayı hedefliyor.


“Doğu’nun donmuş doğası ve ekonomisinde, sıfırın altında şartlar ve imkânlar ile doğan babam Celal Aras, çevresini kuşatan dağların ardında ne olduğunu merak eden, o dağları aştıktan sonra da karşısına çıkanla yetinmeyen, daha ötelere gitmek, bilinmeyeni keşfetmek isteyen bir düş gezginiydi. Hayatında düşlediği ne varsa hepsini gerçekleştirdi, kısacık hayatında başarıdan başarıya koştu. Ancak ömrü, temelini Ankara’da küçük bir dükkânda attığı Aras Holding’in 30. yılını görmeye yetmedi, gerçekleştiremediği bu düşünü gerçekleştirme görevini biz çocuklarına bıraktı. Kendisinin bir diğer düşü olan ülkemiz insanının hayatın her alanında aydınlanması idealini Celal Aras Eğitim ve Kültür Vakfı’nı kurarak gerçekleştirmiş olduk.“

Baran Aras
Aras Holding Yönetim Kurulu Başkanı